fbpx

Jergipüük – trofeehaugide võlusõna!

Jerkimine

Jergipüük – trofeehaugide võlusõna!

Nagu mu tulihingelised fännid on ilmselt juba märganud, siis pole ma veel oma juulikuu kalastusseiklustest sõnakestki kirjutanud. Täna üritan ennast sellest häbiväärsest jamast välja vingerdada.


Tegelikult olid juuli mõtted suured. Valmima pidi vinge vlogi ja badass blogi Emajõe kohapüügist, aga saatusel olid teised plaanid.

Nimelt haudusime juba jaanipäevast saadik ideed minna Johniga koha jigitama ja juuli lõpus kihutasimegi jõe peale. Kaks päeva andsime kummikaladele kuuma ja proovisime ka tonkapüüki, aga oma amatöörlikkuse tõttu jäime lõpuks ikka ilma kohata. Okei, pole hullu.

Vlogi materjali me küll ei saanud, aga ühe hea blogi jagu sain ikka ainest. Hakkasingi otsast juba seiklust jutustama, kui helises telefon ja mulle esitleti ühe huvitavat pakkumist. Ajakiri “Kalale! Looduses” vajas inimest, kes kiiremas korras kirjutaks neile ühe artikli jergipüügi teemal. Sellise mõnusa lookese, mis aitaks jergipüügivõhikul asjaga algust teha.

Jergipüük

Pikalt kaalumata lõin diili lukku ja hakkasin blogi kirjutamise arvelt artikliga nokitsema. Žongleerisin erinevate ideedega ja tegin pisut eeltööd ning lõpuks sain jutule kahe väga kifti kalamehega. Eesti ühe tuntuima jergispetsialisti Paveli ning tema õpilase Targoga.

Pidasin meestega mitu pikka telefonikõnet ja pinnisin neilt välja kõik, mis võiks huvi pakkuda ühele algajale jergimehele ning nende kogemustele toetudes kirjutasingi valmis ühe mahlaka artikli, mis loodetavasti annab ideid igale kalamehele.

Seega, kui su unistuseks on suurte trofeehaugide püük, siis jergipüük on võlusõna ja värskeimad õpetused leiad uuest “Kalale! Looduses”.


Sulle meeldis see postitus? Liitu meie kalastusseiklejate armeega ja ole esimesena kursis kõigi meie tegemistega. Telli endale kõige seiklusrikkam uudiskiri SIIT


 

Share this post

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga