fbpx

Täna kinos: Kuidas Austraalia tähistaeva all kalmaare püüda

Kalmaaripüük

Täna kinos: Kuidas Austraalia tähistaeva all kalmaare püüda

Kalmaaripüük ehk squid jigging on Austraalias küllaltki levinud püügistiil. Selleks on ka üpris lihtsad põhjused. Esiteks on nad imemaitsva lihaga, teiseks on nad oma suuruse kohta vägagi sitked võitlejad ning kolmandaks on paljude arvates värske kalmaar parim kalasööt.

Seda, kas see kõik ka nii on, tahtiski Otto omal nahal järgi proovida ning seekordne Trevally TV osa viibki sind tindistele kalmaaripüügi radadele. 


Juba pikemat aega on üks Austraalia semu lubanud Otto kalmaarijahti kaasa võtta, aga paraku pole sellest plaanist veel asja saanud. Teemast üles köetuna otsustas Otto saatuseohjad oma kätte võtta – kui semust asja ei saa, siis tuleb omal käel see ära õppida.

Nii viis ta interneti abiga ennast kalmaarindusega kurssi ning ühel sumedal Brisbane’i ööl olidki nad Mariaga Moretoni lahe kallastel. Seda, kuidas kogu ettevalmistus kulges ja mida tindised kalmaarid nende plaanist arvasid, vaata juba oma silmaga värskest Trevally TV-st.

Mis Sina Otto seiklusest arvad? Kriitika ja kiidusõnad tulista kommentaaridesse ja kui Sind teema kõnetas, siis jaga postitust ka oma hea kalasemuga!

Seda saad kiirelt teha, klikates pisut allpool olevatele sotsiaalmeedia ikoonidele.

Aitäh!


Trevally TV on Trevally Kalastusseikluste “telekanal”, mille eesmärk on serveerida ja propageerida meredetagust kalapüüki ja seiklemist.

Kui Sind need teemad kõnetavad, siis telli meie seiklusterohke uudiskiri SIIT


 

Share this post

Comments (2)

 • Reisihuviline Reply

  Tere, Trevallypoisid!
  Olen teie tegemisi juba pikemat aega jälginud ja pean ütlema, et progress on märgatav. Üleilmne pandeemiakriis ei ole teie indu vähendanud ja selle üle on hea meel – järjekindlus viib sihile.

  Vaatasin ka juhatuse koosolekut. Kuna olen raadio- ja telejaamadest sarnase formaadiga saadete sage kuulaja, jäi kõrvu üks teie väga oluline hea omadus, teie üksteise jutule vahelerääkimine on suhteliselt harv. Mis aga natuke kõrva riivas, oli see, et eestikeelne saade, mis oli suunatud eesti publikule, sisaldas harjumuspäraselt palju inglisekeelseid väljendeid.

  Natuke arvamust ka selle uue paketi – kalapüük jõel – asjas. Tundub väga huvitav. Kuna selle kohta teil hetkel rohkem infot ei ole, kui juhatuse koosolekul räägitu, siis arvan nii: need huvilised, kellest te räägite – lapsed suured, omavad palju vaba aega ja saavad endale ka finantsiliselt niisuguseid seiklusi lubada, soovivad puhkamiseks teatud mugavusi. See, mis puudutab kalastamist ja muid võimalusi, peabki olema tegelikkusele lähedane. Kui aga 4-5 kalasõpra peale maitsvat õhtusööki koos sinna juurdekuuluvate lisanditega ühte telki magama lähevad ja igaüks öösel omal viisil norskasma hakkab, siis mõnele ei pruugi see puhkamiseks kujuneda. Troopilises kliimas, nagu te ka ise kirjeldasite olukorda, on äärmiselt tähtis nii enda hügieen, kui ka riiete pesemine/kuivatamine. Niipalju arvamist.

  Cairnsi kalastusseikluse paketile olen mõelnud ja arvan, et järgmisel aastal, kui reisimise olud võimaldavad, tulen proovin ära.

  Soovin teile jõudu ja jaksu edaspidiseks!

  juuli 9, 2020 at 7:02 e.l.
  • Toomas Pärnamaa Reply

   Tere, Reisihuviline!

   Suured tänud Sulle heade sõnade ja mõnusa ning asjaliku tagasiside eest. Paneme kindlasti Sinu mõtted kõrva taha.

   Mis puudutab 2021 aasta Cairnsi kalastusseiklust, siis paadunud optimistina usun, et selleks ajaks on maailm tänased mured seljatanud ja reisimine on jälle inimeste igapäeva normaalsus. Seega kiidan Su plaani igati heaks ja julgustan Sind paketiga seotud küsimuste või mõtete korral kindlasti minuga ühendust võtma.

   Veelkord, tänud tagasiside eest ja kohtume juba Cairnsis!

   Toomas Pärnamaa
   Trevally kapten
   +372 56 668 536
   toomas@trevallyfishing.ee

   juuli 10, 2020 at 3:18 p.l.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga